Boya Yaparken Neler Gereklidir?

Ev dekorasyonu ve dizaynına meraklı olanların hem sağlık açısından hem de görsel açıdan sıklıkla yaptığı ev boyama işlemi yaşam alanlarınıza ferahlık ve farklılık katmaktadır. Boyama için profesyonellerle çalışmak en doğrusudur; ancak boya işinde iyi olanlar gerekli malzemeleri temin ettikten sonra pekala ev boyama yapabilirler. Boyama hem çok keyifli bir iştir hem de yenilik ve canlılık getirir; ancak gerekli malzemelere sahip olunmazsa ev boyamak son derece zor, zahmetli ve etrafı kirleten bir işlemdir.  Peki, boya yaparken ihtiyacımız olan malzemeler nelerdir ve nerelerden temin edilebilir?

Boya Yaparken Neler Gereklidir?

  • Boyama yaparken en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden birisi kapatma için ambalaj malzemesidir. Naylon, muşamba ve bant ile kolayca yapılabilen kapatma işlemi eşyalarınızı ve zemininizi akan ve sıçrayan boyalardan kurtaracaktır.
  • Daha sonra ihtiyaç duyulan malzeme boyanın türüne uygun bir rulo ve fırçadır. Yapacağınız boyanın türüne göre bu fırça ve ruloları boya malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.
  • Kalorifer boruları ve kapı arkaları gibi incelikli boyama işlemi gerektiren yerler için de küçük ve fırça izi bırakmayacak bir fırça alabilirsiniz.
  • Boyayı inceltmek için inceltici ve boyayı karıştırma için karıştırıcı da alırsanız artık boya yapabilirsiniz.
  • Boyama yaparken boyanızın ne kadar inceltileceğine ve kapatıcı bir astar boyasına ihtiyaç duyup duymayacağınıza karar vererek boya için gerekli malzemeler satan yerlerden temin edebilirisiniz.