FAYANS NASIL DÖŞENİR 0555 399 96 13 %

Tüm tamirat işleriniz de
bir tık yakınınızdayız...

Arayın yada çağrı bırakın...
0 (555) 399 96 13

İletişim Bilgilerimiz

0 (555) 399 96 13

TIKLA ARA WHATSAPP

FAYANS NASIL DÖŞENİR

Bilindiği gibi ev dekorasyonlarında kullanılan araçlardan bir tanesi de fayanslardır.  Hem duvara hem de zemine uygulanabilmektedir.  Ama dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. En başta dikkat edilmesi gereken nokta eğer aynı odaya fayans döşenecekse öncelikli olarak duvarlara döşenmesidir. Duvarlara yapılan fayansın çizgileri takip edilerek yerlere daha düzgün bir şekilde fayans döşenebilir. Eğer ilk önce yerlere döşenirse duvarda ki çizgilerle tutturmak zor olacaktır ve düzensiz bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Zeminin Hazırlanması

Çatlaklar veya çukurlar varsa döşeme işlemine başlamadan önce spatül macunu ile bunların doldurulması gerekmektedir.  Macunu sürdükten sonra hemen döşeme işlemine başlanmamalı 3-4 saat kadar beklenmelidir. Karoları düzgünce zemine yerleştirmek için bir ipten yardım alabilirsiniz. Macunun kurumasını beklerken ipi duvarla paralel olarak ayarlayabilirsiniz ve fayansı da bu ipe göre döşeyebilirsiniz.

Karoların Kesilip Zemine Yerleştirilmesi

Fayansları zemine bir yapıştırıcı ile yapıştırmanız her zaman daha kullanışlı olmaktadır. Eğer yapıştırıcı değil de çimento kullanacaksınız, çimento tam kıvamına geldiğinde zemine yapıştırın ve üstüne de fayansı koyun ve kuruyup zemine yapışmasını, sabitlenmesini bekleyin. Eğer bazı bölgeler için farklı boyutlarda fayans kesmeniz gerekiyorsa da fayans kesme aleti ile ölçüsünü alıp düzgün bir şekilde kesiniz.

Keseceğiniz şekilleri, fayans kesme aletinde kolayca kesebilirsiniz, ayarlanması ve kullanması oldukça basittir. İlk fayansı duvarın kenarına koymanız ve döşeme işlemine oradan başlamanız gerekmektedir. İlk fayansı oraya yerleştirdikten sonra kalanlarını yerleştirmeye başlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Yapılan işi başka bir ücret talep etmeden tekrardan istediğiniz gibi yaparız.
Çoğu hizmetimizde ödemeyi iş sonu alıyoruz, belirtilen iş bittiğinde memnun kalırsanız ödemeyi o şekilde alıyoruz. Memnun kalmanız öncelik plan bizim için.
Kullandığımız malzemeler 1. sınıf malzemelerdir aklınıza hiç bir tereddüt gelmesin. Piyasada satılan ucuz merdiven altı malzemeleri kalitemiz açısından kesinlikle kullanmamaktayız.
Yapmanız gereken şey çok basit irtibat telefonlarımızdan bize ulaşıp mekanınıza kadar geliyoruz kararsız kaldığınız durumlarda yardımcı oluyoruz renk seçimi, kullanılacak malzeme fikir danışma vs.
Hayır, Adresinize kadar gelip yaptırmak istediğiniz işi görüp fiyat veriyoruz.
Ücretsiz keşif hizmetimiz bir yoğunluk olmadığı takdirde gün içerisinde aracımızla evinize kadar geliyoruz.
Ücretin yarısını iade ediyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

0 (555) 399 96 13

TIKLA ARA WHATSAPP

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR
Karşıyaka boyacı ustası için çalışmaların üst seviyede olması ve Karşıyaka boya badana yapabilmek için neler edilmesi gerektiğini bu içeriğimizde sizlerle paylaşmaya gayret ettik. Evlerin harika bir boyası olmalıdır. Özellikle Karşıyaka gibi büyük ilçeler için bu durum aşırı derecede söz konusu okumaya devam et.
Boya badana kelimeleri bizim için yeni bir ev ve yeni bir ofis aldığımızda veya bahar temizliklerinde duyduğumuz kavramlar olsa da eğer doğru uygulamalar ile duvarlarımız boya badana olmazsa bizim moralimizi huzurumuzu kötü etkileyecek terimlerdir. Evlerimizin duvarlarını boya badana yapmak kimine okumaya devam et.

SON YAZILAR

Bizi tercih ettiğiniz ve edeceğiniz için teşekkür ederiz...