DEKORASYONDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

İnsanoğlunun bir yeri güzel ve gösterişli hale getirme çabaları günümüzde dekorasyon ismini almış durumdadır. Bir bölgeyi eskisinden daha şık ve kullanışlı yapmak için uğraşan birde iş kolu bulunmaktadır. İnsanlar kendi evlerinin diğerlerinden güzel gözükmesini istemektedir ve buna da tonla para dökmektedir. Bu kadar uğraş ve para harcadıktan sonra istenilen şeye ulaşılamaması gibi bir sorunla karşılaşmamak için ne gereklidir, yapılacak olan boyacı ustasın’da dikkatli olunması gereken hususlar nelerdir? Evime dekorasyon yaptırırken nelere dikkat etmeliyim diye soracak olursanız cevaplarını aşağıdabulabilirsiniz

  1. Aksesuarların Seçimi

Dekore edilen bir bölgede, vazonu, masanın, tabloların nasıl kullanılacağına çok iyi kara verilmelidir. İlerleyen zamanlarda yerlerini değiştirmek oldukça zor olabilir.

 

  1. Renk Seçimleri

Yapılan dekorasyonla ilgili olacak renkler seçilmelidir. Örneğin duvarların rengi kırmızı iken mobilya takımının yeşil veya çok daha değişik bir renkte olması uyumsuzluk yaratacaktır. Tüm bu sorunları yaşamamak için gerekli renk seçimi çok iyi yapılmalıdır.

 

  1. Yapılan Dekorasyonda Uyum

Bir bölge değiştirildiğinde yerine getirilen eşyaların uyumlu olması gerekmektedir. Kullanılan masa eğer alanı daraltıyor veya bir yerlere ulaşımı engelliyorsa o masanın kullanılmaması daha iyi seçim olacaktır, televizyon için ayrılan alan da çok büyükse eşyalar o alanı kapatmaya yetmiyorsa, başka bir televizyon seçimi gerekli olacaktır.

 

Bunlar bir dekorasyon işleminde atlamaması gereken başlıca etmenledir.