Tüm tamirat işleriniz de
bir tık yakınınızdayız...

Arayın yada çağrı bırakın...
0 (555) 399 96 13

PARKE NEDİR?

Yer döşemelerinde kullanılan oldukça yaygın bir araçtır.  Malzemenin doğal olması ve kolay bir şekilde temizlenmesi kullanım oranını oldukça artırmaktadır. Ekonomik nedenler ve doğa için çalışan kuruluşlar yüzünden, masif ahşap parke yerine insanlar lamine parke ve laminant parke kullanmaktadır.

Masif Parke Nedir?

Masif parke daha pahalıdır ve yapımında daha fazla iş gücü istemektedir.  Yapımında kullanılan ahşaba bir müdahale de bulunulmayan ve her zaman doğal yapısı korunan ahşap türüdür. Bu parkenin yeri sınırsız şekilde değiştirebilir, her zaman ilk günkü görüntüsünü korur. Çevre dostudur, doğaya bir zararı olmaz. Sıcaktır, sizlerin yakıt için ödediği masrafları azaltır. Sağlıklıdır, herhangi bir kimyasal madde bulundurmaz.

Lamine Paker Nedir?

Diğer parke türüne göre maliyeti ve iş gücü daha yüksek olan parkedir. Lamine parke üç kat olarak üretilir ve kullanıma sunulur. Parkenin alt katmanlarında ya kontrplak ya da düşük değerli olan ağaçlar kullanılmaktadır. Ağacın kendisi üst katta yer almaktadır. Maliyetinin yüksek olmasının nedeni ise bu parkenin üretiminde kullanılan teknolojinin daha yüksek olmasıdır.

Laminant Parke Nedir?

Reçine çözeltilerinin enjekte edildiği kağıtların, yüksek sıcaklıkta ki pres makinaları tarafından basınç altına alınıp sıkıştırılmasıyla elde edilen parke türüdür. Ülkemizde en yaygın olan ve en çok kullanılan parke türüdür. Bu parke türü, darbelere, sigara izmaritlerine, çizilmeye, aşınmaya ve ultraviyole ışınlara dayanıklıdır. Her yerde kullanıma son derece de uygundur.

Bir önceki yazımız olan BOYA İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMLER başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SON YAZILAR

Sponsor Web Bağlantıları

Bizi tercih ettiğiniz ve edeceğiniz için teşekkür ederiz...