Parke Nasıl Döşenir 0555 399 96 13 %

Tüm tamirat işleriniz de
bir tık yakınınızdayız...

Arayın yada çağrı bırakın...
0 (555) 399 96 13

İletişim Bilgilerimiz

0 (555) 399 96 13

TIKLA ARA WHATSAPP

Parke Nasıl Döşenir

Ahşap zeminin rahatlığı, ısı yalıtımı ve görselliği son yıllarda parke döşeme konusundaki talepleri arttırmıştır. Çok fazla profesyonellik gerektirmeyen, inşaat ve dekorasyon işleri ile ilgilenenler tarafından yapılabilen parke döşeme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Parke Satın Alırken

Öncelikle parke satın alırken parke üretiminde iyi ülkeler gibi bir yanılgıya düşmeyin. Sonuçta kaliteli parke kaliteli fabrikalar tarafından üretilir; bu nedenle yerli ya da yabancı fark etmez parke satın alırken kalitesini mutlaka araştırın. Örneğin kaymanızı engelleyecek yapıda olup olmadığını kontrol edin, kilit sistemi ile ilgili bilgi almaya çalışın.

Parke Döşeme

Parke döşeme işlemi için öncelikle zeminin düz olması gerektiğini unutmayın. Eğer zeminde çukurluklar varsa bunları mutlaka bir dolgu malzemesi ile doldurun.

Parke döşenecek mekanın kapı ve camlarının takılı olmasına özen gösterin.

Ayrıca döşeme yapmadan önce parkeleri döşeme yapacağınız yere en az 2 gün önceden getirin ki ortamın nem ve ısısına göre parkeler adapte olsunlar. Evet, gelelim parke nasıl döşenir bu aşamayı anlatmaya:

  1. Parke kesimi gibi işler için gerekli olan malzemeleri mutlaka satın alın.
  2. Zemini süpürerek temizleyin; inşaat artıklarından, çukur ve tümseklerden arındırın.
  3. Parke ile duvar, kolon, kapı kasası, merdiven gibi birleşimli yerler arasına en az 5mm’lik bir boşluk bırakın. Döşeme sırasında kayma yapmaması için bu boşluklara uygun takozlar kullanabilirsiniz. Bundan sonra parkeleri birbirine geçirerek döşeyebilirsiniz.

Diğer makalemizde Parke Nedir‘den bahsettik göz atabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Yapılan işi başka bir ücret talep etmeden tekrardan istediğiniz gibi yaparız.
Çoğu hizmetimizde ödemeyi iş sonu alıyoruz, belirtilen iş bittiğinde memnun kalırsanız ödemeyi o şekilde alıyoruz. Memnun kalmanız öncelik plan bizim için.
Kullandığımız malzemeler 1. sınıf malzemelerdir aklınıza hiç bir tereddüt gelmesin. Piyasada satılan ucuz merdiven altı malzemeleri kalitemiz açısından kesinlikle kullanmamaktayız.
Yapmanız gereken şey çok basit irtibat telefonlarımızdan bize ulaşıp mekanınıza kadar geliyoruz kararsız kaldığınız durumlarda yardımcı oluyoruz renk seçimi, kullanılacak malzeme fikir danışma vs.
Hayır, Adresinize kadar gelip yaptırmak istediğiniz işi görüp fiyat veriyoruz.
Ücretsiz keşif hizmetimiz bir yoğunluk olmadığı takdirde gün içerisinde aracımızla evinize kadar geliyoruz.
Ücretin yarısını iade ediyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

0 (555) 399 96 13

TIKLA ARA WHATSAPP

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR
Karşıyaka boyacı ustası için çalışmaların üst seviyede olması ve Karşıyaka boya badana yapabilmek için neler edilmesi gerektiğini bu içeriğimizde sizlerle paylaşmaya gayret ettik. Evlerin harika bir boyası olmalıdır. Özellikle Karşıyaka gibi büyük ilçeler için bu durum aşırı derecede söz konusu okumaya devam et.
Boya badana kelimeleri bizim için yeni bir ev ve yeni bir ofis aldığımızda veya bahar temizliklerinde duyduğumuz kavramlar olsa da eğer doğru uygulamalar ile duvarlarımız boya badana olmazsa bizim moralimizi huzurumuzu kötü etkileyecek terimlerdir. Evlerimizin duvarlarını boya badana yapmak kimine okumaya devam et.

SON YAZILAR

Bizi tercih ettiğiniz ve edeceğiniz için teşekkür ederiz...