Tüm tamirat işleriniz de
bir tık yakınınızdayız...

Arayın yada çağrı bırakın...
0 (555) 399 96 13

Tavan Kaplama Nasıl Yapılır?

Dekorasyon çalışmalarında özellikle taban kısmında tercih edilecek olan kaplama işlemleri aynı zamanda alanın daha kullanışlı hale gelmesini sağlamaktadır. Farklı malzeme seçenekleriyle yapılacak olan tavan kaplama işlemi özellikle uygun maliyetle işlem yapılmasını sağladığından tercih edilmektedir. Isı tasarrufu sağlamak veya neme karşı önlem almak amacıyla kullanılabilir. Yapılacak olan uygulama profesyonel kişiler tarafından gerekli ölçüleri alınarak bu şekilde malzemenin tek tek tavana uygulanması ile yapılmaktadır.

Uygulamayı yapı sahipleri kendileri yapmak istediklerin de bunun için özellikle kaplama malzemesinin dokuz ayrı bölgesine silikon veya yapıştırmak için gerekli olan malzemeyi uygulayarak tavana sırası ile uygulamaları gerekir. Malzemenin tam anlamıyla yapılabilmesi için el ile bastırılması ve bu şekilde tek tek bütün malzemenin tavana uygulanması ile işlem tamamlanır. Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi özellikle parçaların aynı süreyle uyum sağlayacak şekilde uygulanmasıdır. Bu sayede daha güzel ve hoş bir görüntü edebileceği gibi istenilen kalitede sonuca ulaşılabilir.

Stropiyer İle Tavan Kaplama

Özellikle çok fazla nem alan alanlarda neme karşı korunmak amacıyla tavana uygulanacak olan stropiyer tavan kaplama malzeme neme karşı alanın korunmasını sağlamaktadır. Malzeme aynı zamanda ısı yalıtımı sağladığından özellikle mutfak, banyo ve kullanım alanlarının tamamında uygulanabilir. Kolay uygulanabilir olması tercih edilmesinin sebepleri arasında yer almaktadır. Kare şeklinde hazırlanmış olan her parça tavana yan yana uygulanarak alanın tamamı kaplandıktan sonra işlem tamamlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan TV Ünitesi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SON YAZILAR

Sponsor Web Bağlantıları

Bizi tercih ettiğiniz ve edeceğiniz için teşekkür ederiz...