Rutubet Önleyici ve Giderici Boya ile Nem Sorunu Çözümü

Rutubet evimizdeki nemin duvarlarımıza yansıması olarak tanımlanabilir. Evimizin yeterli hava almaması, yemek pişirdiğimizdeki buharın yeterince dışarıya aktarılamaması gibi faktörler rutubet, nem sorunu ile bizi baş başa bırakır. Bu faktörlerin tam olarak giderilmemesi durumunda ise ciddi sağlık sorunları bizi beklemektedir. Özellikle solunum yolu rahatsızlıkları olanların rutubet sorununa dikkatle eğilmeleri gerekmektedir. Bakteriler ile oluşan bu nem sorunu için küf rahatsızlıkları ön plana gelmektedir.

Yaşadığımız evlerin nem oranı normal şartlarda %55 oranında kalmalıdır. Fakat bazı sorunların baş göstermesi ile birlikte nem oranı yükselir ve duvarlarımızda rutubet sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu noktada duvarlarımızın hem rengi kötüleşmekte hem de sağlımız için olumsuz sonuçlar ortaya çıkacak bir durum ortaya çıkabilmektedir. Uyku rahatsızlığı çekenlerin bir kısmının nedeni de bu rutubet olabilir. Bu sebeple nem sorunu şeklinde baş gösteren bu tür çalışmaların giderilmesi son derece önemlidir. Burada iyi bir şekilde boya badana yapmak, boya badana uygulamalarını detaylı bir şekilde uygulamak sorunları çözebilecek çalışmalar arasında yer almaktadır.

Resimde görülen duvarların yoğun bir şekilde rutubete maruz kaldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Bu durum evde yaşayanlar için yorgun hissetme sorununu da beraberinde getirmektedir.

Rutubet Giderici Boya Nasıl Yapılır?

Rutubet gidermek başlı başına boya badana gerektirir. Boya badana faaliyetlerinin tam olarak yapılması, rutubeti giderdiği gibi evinizin de yenilenmesine ön ayak olur. Burada rutubeti tam olarak gidermenin yolu kesinlikle boya badana yaptırmaktan geçer. Rutubet giderici boya için de su bazlı boyaların kullanılması çok daha uygun olacaktır. Burada boya badana renkleri anlamında birçok açıdan inceleme yapıp size en uygun markayı seçebilirsiniz.

Bazı durumlarda tesisat sorunları da rutubet ile bizi karşı karşıya bırakabilir. Burada yapılması gereken tesisatı tam anlamı ile tamir edip daha sonra ev boyama işlemine geçmektedir. Dikkat edilmesi gereken konuların başında boruların eskiliği ve sızıntıların kaynağının bulunması son derece önemlidir.

 

Bu resimde rutubetin sadece duvara değil ev eşyalarına da zarar verebileceğini rahatlıkla görebilirsiniz. Burada bakterilerin eve yayılmasının önüne geçilmesi için devamlı bölgeler temiz tutulmalıdır. Bu noktada tavan boyama işleminin tam manası ile yapılması, yalıtım görevi görerek rutubet önleyici etki yapmaktadır.

Bir evi güzelleştirmenin en önemli yollarından biri bünyesindeki sorunları tam anlamı ile çözmekten geçer. Eğer sorunlar iyi bir şekilde çözülürse ev doğal olarak güzelleşmiş olacaktır. Siz de rutubet ve nem sorunu yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, boya badana ile sorunlarınıza çözüm getirebilirsiniz.