Ev Dekorasyonunda Kırmızın Zarafeti

Günümüzde pek çok kişinin ev dekorasyonunda kaçındığı bir renk olan kırmızı, aslında doğru yerde ve doğru şekilde kullanıldığında eve ayrı bir hava katacak, evi şık ve canlı gösterecek bir renktir. Herkesin çok merak ettiği dekorasyon fikirleri kırmızı renginin özelliklerini evin birkaç yerinde vurgulayarak, evin nasıl şık ve nasıl canlı bir havaya sahip olacağını, nasıl enerji dolu bir atmosfere sahip olacağı hakkında birkaç kullanım önerisi vermek istiyoruz.

Duvarlarınızdan Birini Kırmızıya Boyayın

Evinizin tüm duvarlarını kırmızıya boyamak, hem göz yorucu hem de çok yoğun ve yorucu bir enerji vereceği için yanlış bir tercihtir. Doğru olan odanızın bir duvarını ya da bir duvarın bir kısmını kırmızıya boyayarak odaya renk ve canlılık katmaktır. Aynı zamanda kırmızı tablo ve fotoğraflar için de canlı bir zemin oluşturacağından, fotoğraflarınızı ve tablolarınızı bu alanlara asmanız odanızı olduğundan daha da şık gösterecek.

Mutfakta Kırmızıya Yer Verin

Kırmızı sıcaklığın ve yuva ateşinin rengidir. En çok zaman geçirilen mekanlardan olan mutfağınızda, perdeyi, halıyı ya da masa örtünüzü kırmızı seçerek daha sıcak bir yuva oluşturabilirsiniz.

Kırmızı Odaklanmayı Arttırır

Çalışma odanıza kırmızı tonlarda koyacağınız dekorasyonlar, kırmızı renkli dosyalar ve panola, çalışma isteğinizi ve konsantrasyonunuzu arttıracaktır.

Kontrast Oluşturun

Kırmızıyla kontrast oluşturacak mavi ve bej renkleri, eve canlılık katacak ve ayrı bir hava verecektir. Bu yüzden dekorasyon fikirleri arasında, kırmızı bir duvar önüne yerleştireceğiniz mavi bir koltuk ya da mavi bir koltuğun üzerine yerleştireceğiniz kırmızı örtüler, dekoratif nesnelere yer vermeniz, evinizi daha yaşanılası bir mekan kılacaktır.

Romantik Bir Hava Oluşturun

Unutmayın, kırmızı tutkunun ve aşkın rengidir. Yatak odanızı kırmızı bir cibinlikle ya da kırmızı bir yatak örtüsüyle dekore ederseniz, odanıza romantik bir hava katmış olursunuz.

Balkonunuza Kırmızı Taşıyın

Balkon hemen hemen herkesin vakit geçirmeyi sevdiği bir mekandır. Bu mekanı kırmızı minderlerle ya da sandalyelerle süslediğiniz zaman balkonunuzu daha hareketli ve daha vakit geçirilesi bir yer haline getireceksiniz.

Az Işık Alan Odalarınızda Kırmızıya Yer Verin

Az ışık alan odalarda, koyu ve cansız renklere yer vermek odanın daha solgun ve zayıf enerjiye sahip olmasına neden olur. Bunun önüne geçmek için dekorasyon fikirleri arasında az ışık alan odalar kırmızı duvar, masa, perde ve dekoratif nesne seçimi ile dekore edilirse ortam canlanacak ve enerji yüklü bir hale gelecektir.