Tüm tamirat işleriniz de
bir tık yakınınızdayız...

Arayın yada çağrı bırakın...
0 (555) 399 96 13

Boya Türleri Nelerdir.

Boya yapmak oldukça eğlenceli fakat bir o kadarda zahmetlidir. Bu işi profesyonel şekilde yapan kişilere evlerinizi teslim ederseniz, kısa süreler içerisinde boyama işlemlerini bitirir ve sizlere teslim eder. Eğer boya işlemiyle kendiniz ilgilenmek istiyorsanız, öncelikle duvarınıza uygun olan boyayı bilmeniz gerekiyordur. Aşağıdaki listede boya türlerine ulaşabilir ve hangisinin sizlere uygun olduğunu saptayabilirsiniz.

  • Yarı Mat Boyalar

Bu boya çeşidi özellikle hataların kapatılmasında kullanılmaktadır. Sizlerde inşa sonrasında unutulan açıkların kapatılmasında bu boyayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Halk arasında saten boya olarak ta bilinmektedir. Silinebilen bir boyadır.

 

  • Solvent Bazlı Boyalar

Bu boyayı özellikle kapı, pencere gibi aletlerin boyanmasında kullanılmaktadır. Bu boya dışıra çok ağır bir koku vermektedir, boya sırasında kesinlikle koruyucu bir madde kullanılmalıdır. Boya yaptıktan sonra da uzun bir süre kurumaya bırakılmalı ve bolca havalandırılmalıdır.

 

  • Mat Boyalar

Halk arasında su bazlı olarak ta bilinen boya türüdür. Bu boyalar tam olarak silinebilme özelliği gösteremez. Diğer boyalar gibi kaygan yüzeylide değillerdir. Bu boya ile boyanan duvarları temizlemede ıslak bez olabildiğince az kullanılmalıdır. Kullanım oranı arttıkça bezlerin duvarda yaratacağı renk kaybı da o derece artacaktır. Bu boyayı ulaşımın daha az olduğu tavan bölgelerinde kullanmanız daha yararlı olacaktır.

 

Bunlar bazı boya türleridir, duvarlarınız için en uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Daire Boyama Ustası Boya Badana Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SON YAZILAR

Sponsor Web Bağlantıları

Bizi tercih ettiğiniz ve edeceğiniz için teşekkür ederiz...