Alçı Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır İncelikleri Nelerdir. 0555 399 96 13 %

Tüm tamirat işleriniz de
bir tık yakınınızdayız...

Arayın yada çağrı bırakın...
0 (555) 399 96 13

İletişim Bilgilerimiz

0 (555) 399 96 13

TIKLA ARA WHATSAPP

Alçı Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır İncelikleri Nelerdir.

Boya badana uygulamaları yapmadan önce bazı zamanlarda alçı sıva yapmak gerekebilir. Bu tür ihtiyaçların karşılanması için biz de saten alçı sıva nasıl yapılır, boyalı duvara bu nasıl uygulanır bu içeriğimizde bu bilgilere yer vereceğiz.

Saten alçı yapmak uzmanlık gerektiren uzun tecrübeler sonucunda meydana gelen bir yetenek olarak gösterilebilir. Evlerin boya badana yapılmasına uygun hale getirmek için öncesinde uygulanacak astar boya ile birlikte çalışılan alçı sıva uygulamaları duvarların daha iyi görünmesine yardımcı olmaktadır. Alçı sıva uygulamaları yapmak yüzeyi düzeltmek ve duvarı boya badanaya uygun hale getirmek için yapılır.

Saten Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Saten alçı sıva hazırlamak kurallara uyulduğunda keyifli bir iş olarak karşımıza çıkabilir. Bu noktada alçı yapabilmek ve alçı uygulamalarını gün yüzüne çıkarabilmek ustanın becerisi doğrultusunda duvara yansımaktadır.

Saten alçı sıva yapmadan önce duvarlardaki pürüzler mala ya da benzer bir araçla temizlenir. Bu işlem yapıldıktan sonra tozlar ve kirler fırça veya bez ile temizlenir. Eğer duvar üzerinde çatlaklar ve delikler varsa tamir edilmelidir. Tüm bunları yaptıktan sonra harcı mala yardımı ile dikey hareketlerde uygulamaya başlayabilirsiniz. Düzgünlük kontrolü olan ano çıtası da bunları yaparken yerleştirilebilir.

Duvar alçı sıva uygulamasını yaptıktan sonra mastar yardımı ile düzeltmeleri yapabilirsiniz. Mastar uygulamasını yaptıktan sonra alçı sertleşmeye başlamaya yakın ano çıtalarını sökebilirsiniz. Bu işlemin ardından oluşan boşlukları sıva harcı ile doldurabilirsiniz.

Alçı uygulamasını yaptıktan sonra sertleşmeye başladığı anda spatula ile düzeltme işlemine başlayabilirsiniz. Düzeltmeleri de yaptıktan sonra saten alçı sıva nasıl yapılır sorusunu uygulamaları olarak tamamlamış olacaksınız. Saten alçı uygulamalarının ardından duvar boyama çalışmalarına geçebilir, evinizi güzelleştirmek için dekoratif uygulamalara başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda size alçı sıva nasıl yapılır konusunda elimizden geldiğince açıklayıcı bilgiler vermeye çalıştık. Bu noktada evinizi güzelleştirmek için bir konuyu da anlatmış olduk. Siz de merak ettiğiniz konuları bizimle paylaşabilir, soru ve görüşlerinizi iletişim bölümünden dilediğiniz an bize aktarabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Yapılan işi başka bir ücret talep etmeden tekrardan istediğiniz gibi yaparız.
Çoğu hizmetimizde ödemeyi iş sonu alıyoruz, belirtilen iş bittiğinde memnun kalırsanız ödemeyi o şekilde alıyoruz. Memnun kalmanız öncelik plan bizim için.
Kullandığımız malzemeler 1. sınıf malzemelerdir aklınıza hiç bir tereddüt gelmesin. Piyasada satılan ucuz merdiven altı malzemeleri kalitemiz açısından kesinlikle kullanmamaktayız.
Yapmanız gereken şey çok basit irtibat telefonlarımızdan bize ulaşıp mekanınıza kadar geliyoruz kararsız kaldığınız durumlarda yardımcı oluyoruz renk seçimi, kullanılacak malzeme fikir danışma vs.
Hayır, Adresinize kadar gelip yaptırmak istediğiniz işi görüp fiyat veriyoruz.
Ücretsiz keşif hizmetimiz bir yoğunluk olmadığı takdirde gün içerisinde aracımızla evinize kadar geliyoruz.
Ücretin yarısını iade ediyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

0 (555) 399 96 13

TIKLA ARA WHATSAPP

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR
Karşıyaka boyacı ustası için çalışmaların üst seviyede olması ve Karşıyaka boya badana yapabilmek için neler edilmesi gerektiğini bu içeriğimizde sizlerle paylaşmaya gayret ettik. Evlerin harika bir boyası olmalıdır. Özellikle Karşıyaka gibi büyük ilçeler için bu durum aşırı derecede söz konusu okumaya devam et.
Boya badana kelimeleri bizim için yeni bir ev ve yeni bir ofis aldığımızda veya bahar temizliklerinde duyduğumuz kavramlar olsa da eğer doğru uygulamalar ile duvarlarımız boya badana olmazsa bizim moralimizi huzurumuzu kötü etkileyecek terimlerdir. Evlerimizin duvarlarını boya badana yapmak kimine okumaya devam et.

SON YAZILAR

Bizi tercih ettiğiniz ve edeceğiniz için teşekkür ederiz...